Promocja pieluchy Świdwin

Ciało kogoś z biegiem lat podlega przemianie i osłabieniu. Niedomagania w postępowaniu narządów, niższa sprawność mózgu, brak sił – to jedynie chwila z elementów towarzyszących różnych schorzeniom. Na co najczęściej mają seniorzy?

Promocja pieluchy Karlino

Choroby wieku starczego to efekt naturalnego procesu, jakim jest starzenie się organizmu, jednak ich spotkanie może przyspieszyć m.in. styl życia, niezdrowa dieta, ogólne zaniedbanie, uwarunkowania genetyczne itd.

pampersy allegro

pampersy allegro

Osoby stare często wymagają zrozumienia, cierpliwości i akceptacji, a ponadto dbałości i poradzie w najniższych czynnościach. Mogą tworzyć kłopot np. z naturalną toaletą – wtedy warte będą pieluchomajtki dla dużych – kąpielą, chodzeniem itd. Poniżej najczęściej będące choroby w wieku senioralnym.

Zobacz również promocja pampersy

Nietrzymanie moczu

Na NTM, czyli mimowolne częściowe lub całe opróżnianie pęcherza moczowego, cierpią głównie kobiety, ale problem może obchodzić także mężczyzn. To jakaś spośród najbardziej wstydliwych dolegliwości, o której zawsze żaden senior nie chce rozmawiać. Potrafi stanowić faktem chorób układu nerwowego, najczęściej choć jego winą są zaburzenia dróg moczowych.

Promocja pieluchy Karlino

Zwykle trzeba nosić pieluchomajtki dla dorosłych, ale również wdrożyć odpowiedni system działania – np. środki farmakologiczne, fizjoterapia, trening mięśni Kegla itd.

Osteoporoza

Osteoporoza to inna z chorób będących często w wieku podeszłym wieku. Ryzyko wystąpienia zmian w tkance kostnej rośnie wraz z wiekiem, i ostatnie jest u osób po 50. lub 60. roku bycia. Przed menopauzą to estrogeny chronią przed pojawieniem się osteoporozy, po przekwitaniu poziom hormonów wyraźnie, bo aż o 75 proc., spada. Ubytek masy kostnej ogranicza się z chęcią na złamania, bólami kości itd.

Zaburzenia myśli i wada Alzheimera

Zapominanie imion, nazw prac i doświadczeń, kłopoty z koleją pewnych wydarzeń lub przypomnieniem sobie adresu czy nazwiska są mniej istotne, jeśli senior jest pod stałą opieką. Gdy pozostanie jeden i zapomni ważnych sprawy – np. wyjdzie z domu bez rozwiązania go na klucz, odkręci gaz, wyjdzie sam na osiedle oraz nie będzie wiedziałem wrócić – że się to zrobić tragicznie. Zaburzenia pamięci to znaczna i zła dolegliwość, często – mimo że nie zawsze – towarzysząca chorobie Alzheimera. Że wówczas istnieć zawsze także otępienie, uszkodzenie mózgu, które spowalnia jego rolę. Zaburzenia te potrafią towarzyszyć np. depresji.

Nadciśnienie tętnicze

To schorzenie układu sercowo-naczyniowego występuje zwykle u kobiet po 65. roku bycia – pozostaje na nie aż 75 proc. seniorów. U wielu pacjentów nadciśnienie długo nie daje żadnych objawów, często w pierwszym stadium. Choroba jest skutkiem procesów powstających w naczyniach tętniczych w wagę starzenia się organizmu. Wyróżniamy wiele czynników, które potrafią wywołać lub zaostrzyć przebieg choroby, m.in. otyłość, nieodpowiedni styl rośnięcia oraz niska dieta, brak aktywności fizycznej, spożywanie sporych liczb alkoholu, ale także uwarunkowania genetyczne. Tak jak najwcześniej zadbać o profilaktykę, czyli zmienić tryb bycia oraz dietę, a ponadto minimalizować działanie czynników ryzyka nadciśnienia tętniczego i kupować preparaty obniżające ciśnienie.

Cukrzyca

Badania wskazują, że szczyt zachorowań na cukrzycę typu 2 to problem osób około 60. roku bycia. W podeszłym wieku cukrzyca może występować bez widocznych objawów. Istnieją przecież czynniki zwiększające ryzyko wystąpienia choroby u seniorów – to m.in. nadwaga czy otyłość (głównie typu brzusznego), niska aktywność fizyczna, upośledzenie pracy nerek i wątroby.

Zobacz źródło artykułu Choroby wieku podeszłego

 

Promocja pieluchy Karlino

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Enable registration in settings - general