Piasek Kwarcowy Koszalin

Nie z dziś wiadomo, że proste, a przy tym zgodne z naturą rozwiązania są najlepsze. Piasek jest otwartym surowcem, jaki szuka szerokie zastosowanie, nie ale w budownictwie. Należy podkreślić, że w Polsce spotykają się naprawdę spore złoża tego kruszcu, szczególnie zaś piasku kwarcowego. Jest toż nic innego jak rozdrobniona skała osadowa, najczęściej pochodzenia jurajskiego, kredowego oraz trzecio- i czwartorzędowego.

Piasek Kwarcowy Gościno

WŁAŚCIWOŚCI PIASKU KWARCOWEGO

Wyróżnikiem piasku kwarcowego stanowi jego wyjątkowa wytrzymałość – więc nie piaski wulkaniczne czy węglowe, ale właśnie kwarcowy wyróżnia się najwyższą mocą na oddziaływanie takich czynników jak chemikalia czy uszkodzenia mechaniczne. Warto wspomnieć, że z piasku kwarcowego otrzymuje się po dziś dzień nie tylko szkło, ale i zaprawy murarskie i beton, które są składowymi naszych ścian.

PIASEK KWARCOWY KOLOROWY – NATURALNE PIĘKNO

Używa się z niego przy tworzeniu twardych podłoży – domowych podłóg, boisk, albo nawet dróg. Dodatkowo istnieje wtedy przedmiot na tyle tani i otwarty, że wykorzystuje się go ponad do produkcji zlewozmywaków, blatów kuchennych czy płytek ceramicznych.

Piasek Kwarcowy Gościno

SZCZEGÓLNE WALORY

Bardzo ogromną popularność zaczyna zyskiwać piasek kwarcowy kolorowy. Zacznijmy z tego, że uznanie otrzymałeś nie ale na placu budownictwa, ale i dekoratorstwa. Obecnie barwiony piasek używany jest do wykonywania takich dekoracji jak świece, kompozycje kwiatowe w flakonach i kielichach, akwaria, albo nawet w budowaniu biżuterii oraz nowych zastaw stołowych, szkła czy opakowań. Inne kolory piasku kwarcowego stawiają się połączyć w atrakcyjne kombinacje, dzięki czemu odnajdzie się on w niemalże każdej stylistyce i trafi w rodzaje najwybredniejszych.

zobacz sklep reklamowy

Piasek Kwarcowy Gościno

PIASEK KWARCOWY W TWOIM DOMU

Gdy szybko zostało wspomniane, piasek kwarcowy wyróżnia się wyjątkową mocą i dlatego dobrze przydaje się do podłóg. Aby stworzyć idealną mieszankę, nadajemy go do żywicy epoksydowej (lub poliuretanowej) – taka posadzka będzie nie tylko wytrzymała, ale i antypoślizgowa za sprawą mieszanki żywicy i kruszywa. Mieszankę tą bierze się także do pokrycia szczebli drabiny bądź schodów.

Piasek Kwarcowy Gościno

Ciekawym zastosowaniem piasku kwarcowego są tynki mozaikowe (kamyczkowe) – cienkie, ale jednocześnie nieprzepuszczające wilgoci, są odporne na śmieć oraz warunki atmosferyczne. Za kwestią tych właśnie zalet można je kierować również we pomieszczeniach, kiedy i do pokrycia warstw zewnętrznych budynków. Tynki mozaikowe znane są w branży nie ale ze bliskiego szerokiego zastosowania, ale i nieograniczonych możliwości dekoracyjnych i wariantów kolorystycznych.

Dzięki barwieniu piasku kwarcowego możemy otrzymać wiele innych opcji kolorystycznych, zmieniając tym jedynym posadzkę do bliskich spraw oraz marzeń o tymże jakże powinno wyglądać dane miejsce. Nie pozostawiajmy, że jedyną z ważniejszych przestrzeni jest ponad ogród – tu również piasek kwarcowy kolorowy znajdzie swe dobre zastosowanie – jako kruszywo do posypywania ścieżek, czy mienia muzyce i kwietników.

źródło artykułu jest PIASEK KWARCOWY KOLOROWY – NATURALNE PIĘKNO

Piasek Kwarcowy Gościno

0 0 votes
Daj ocenę

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Enable registration in settings - general