Krypto-Górnicy kapitulują! Wyprzedają swoje BTC

Bitcoin nie może zaliczyć ostatnich niemal czterech tygodni do udanych. W teraźniejszym momencie jego wartość osunęła się bo o ponad 2,5 tys. USD, co liczy dokładnie 24,43%. Deprecjacja najstarszej z walut wirtualnych z pewnością nie jest pretekstem do zabawie dla dużo osób. O ile spekulanci mogą skorzystać ją do pomnożenia swojego majątku, o końcu w sukcesu działalności górników uderza to wręcz w rentowność ich przedsiębiorstw.

Krypto-Górnicy kapitulują! Wyprzedają swoje BTC

Spadek ceny BTC zmusza górników do kapitulacji

Z najświeższych informacji wynika, że górnicy dokonali w ubiegłym etapie samej z największej sprzedaży swoich środków od froncie bieżącego roku. W pracy pewno to wtedy oznaczać, że młodsze przedsiębiorstwa odnalazłyśmy się na mierze rentowności (lub nawet pod nią) i zmuszone zostały do kapitulacji.

Kliknij i zacznij zarabiać

Kliknij i zacznij zarabiać

Starszy analityk w decentralpark.io wskazał na twitterze, że w ubiegłym czasie zaobserwowano sprzedaż BTC o równowartości 20 mln USD. O ile w zderzeniu z dziennym wolumenem transakcji (ponad 17 mld USD), to zaledwie niewielki ułamek, to wybierając pod opiekę środki wyprzedawane przez górników, istniała więc kolejna największa taka transakcję w obecnym roku.

O ile więksi górnicy z liczniejszymi portfelami potrafią sobie pozwolić na kreowanie swojej akcji i poznanie gorszych okresów, o tyle mali mogą stać zmuszeni do usunięcia, bądź ponad zawieszenia swojej prace, jeśli cena BTC spadnie zbyt nisko.

Większość wydobywanych Bitcoinów trafia do najszerszych pooli wydobywczych, i mali górnicy pobierają jedynie ułamek nagrody. Możliwe więc, że wraz ze spadkami cen BTC rozpoczynają się oni rezygnować, zwiększając presję sprzedażową na zbycie.

Jeśli pozycja na placu się nie poprawi i wartość BTC nagle nie wzrośnie, ostatecznym gwoździem do trumny wielu minerów może pokazać się spodziewany około 15 maja 2020 r. halving BTC, w produkt którego dojdzie do zmniejszenia o połowę nagrody za wydobyty blok.

 

0 0 votes
Daj ocenę

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Enable registration in settings - general