Jak zadbać o lakier auta po zimie

Jak zadbać o {lakier|powłokę i lakier| samochodowy po zimie – Doprowadzenie auta do programie po zimie więc nie lada wyzwanie. Często wymaga jednak odrobinę specjalistycznej wiedzy- niestety, metodą prób i błędów możemy spowodować więcej straty niż pożytku. Samochody w warunkach zimowych niewątpliwe narażane są na wiele czynników zewnętrznych. Śnieg, mróz, błoto, często podobnie są są powodem powstawania korozji oraz matowienia lakieru. Warto mieć, że skoro nasz lakier już dopadła korozja bądź drugie uszkodzenia nie warto myć samochodu na mrozie! To dopiero powiększy ubytki.

Jak zadbać o powłokę i lakier samochodowy po zimie

Powłoka lakiernicza, która daje nasze auto tworzy się w najzwyklejszych przypadkach z 3 warstw.

polerowanie nadwozia 2 750

Pierwszą klasę (goły lakier) przedstawiam się tzw. bazą. Następnie osadza się kolor także na zakończenie warstwę bezbarwna, której działaniem jest nadanie połysku oraz zapewnienie twardości oraz trwałości lakieru. Na zbycie nie brakuje również lakierów z bardziej skomplikowaną budowa warstwową. Niektórzy producenci są gotowi położyć nawet 6-8 warstw, by uzyskać np. metaliczny kolor. Nie traktuje to a ogromniejszego stanowienia w przypadku codziennej pielęgnacji. Problem jednak może pojawić się, kiedy któryś z wyjątków zostanie uszkodzony, dlatego warto zadbać o stan lakieru na co dzień. Jak więc przywrócić jego własny blask po zimie?

Zobacz również Palarnia kawy sklep

Lakier zdecydowanie jest warunki atmosferyczne panujące zimą. Warto zatem zadbać o niego, często po tak wymagąjącej porze roku. Wszystkie środki, które łatwo się aplikują, daja równie krótki efekt. Warto więc sięgnąc po profesjonalne produkty , które niekiedy będą zawsze wymagały większego nakładu pracy. Polerowanie lakieru stanowi samotną z najbardziej żmudnych i męczących czynności. Wymaga dokładności, sporej energii a bardzo precyzyjnych ruchów. Warto także mieć, że czymś nowym polerujemy elementy metalowe, oraz pozostałym powstałe z tworzyw sztucznych. Czym polerować? Świetnie sprawdzającym się materiałem są ściereczki z mikrofibry lub irchy. Jednak przy ich przeznaczeniu cały proces będzie uciążliwy i prosił on nas dużo dużej precyzji. Dość świetnym podejściem są również polerki rotacyjne i oscylacyjne. W tym faktu polerowanie będzie mniej bolesne i pracochłonne, natomiast wymagąją większej zdolności i uczucia w obsłudze. Obrotowej maszyny używają specjaliści. Polerką oscylacyjną mogą bawić się już nowi dodatkowo będzie więc dla nich bezpieczny sprzęt. Cięzko tym aparatem zepsuć nawet natrudniejszego lakier mimo dobrego i długo trwającego nacisku. Niestety jednak trudno nam będzie kupić spektakularny efekt jeżeli należy o auta stare, długo nieużytkowane, wypłowiałe. Wymienionych polerek używa się oraz do pastowania woskiem.

Jeśli ciż nie możemy wziąć wymarzonego efektu, najlepiej przekazać swój pojazd w dłoni profesjonalistów. Usuwanie lekkich zarysowań papierem ściernym to wydatek od 300zł, a cena zależy w pełnej mocy od ilości auta, więc z ilości polerowanej powierzchni. Niestety mechniczne polerowanie niesie ze sobą same wady. Jeśli auto zostało kiedykolwiek obite, polerka lakieru zdecydowanie odsłoni stare uszkodzenia auta. Szczególnie jeżeli należy o elementy znajdujące się w okolicach maski, zderzaka.

Pamiętajcie, że tak pozycja lakieru samochodu, zależy zwłaszcza z codziennej opiece i pamiętania o niego. Nie chodzi zabierać się nim tylko sezonowo. Warto kierować uwagę na temperaturę powietrza gdy myjemy auto, czynniki pogodowe i substancje, które potrafią dotykać karoserii swego samochodu. Myślenie o samochód to a duża nierzucająca się sprawę z wieloma elementami. Warto jednak nad nim rozwijać, ponieważ efekt końcowy zdecydowanie nam toż wynagrodzi. Czysty, zadbany i wypolerowany lakier z pewnością dodaje uroku i sztuki oraz podnosi realną wartość samochodu. Do tego estetyczne i lśniące auto przygotowane do wiosny auto przyzna się na trasie. Najlepsze kosemtyki do auta zlokalizujesz na ścianie. Pasty polerskie, pasty do poprawy, woski oraz masa nowych.

zobacz również Jak polerować lakier samochodowy po zimie

5 1 vote
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Adam Nożka
Adam Nożka
2 lat temu
Daj ocenę :
     

Często trzeba skorzystać z specialistycznej wiedzy.Ale w większości polski zimy ostatnio są bardzo słabe tak więc dużo osób nie widzi potrzeby żeby samochód po zimie lakierować.Wedlug mnie to błąd jest. Świetny artykół warto sobie przeczytać.

Enable registration in settings - general