Haluksy Stargard

Haluksy – domowe sposoby leczenia Działają nie tylko kobiet, lecz i mężczyzn – haluksy to dyskomfort spowodowany wadą palucha. Zbiera się z tym ciągły ból, a nawet problemy z poruszaniem się i szukaniem. Istnieje wiele swoich sposobów na radzenie sobie z tym dyskomfortem. Lub są one zawsze skuteczne? Jakie inne formy można spotkać?

Haluksy Choszczno

Jak są przyczyny powstawania haluksów?
Domowy metody
Operacje chirurgiczne

Flexin500

Flexin500

Przyczyny powstawania

Haluksy to zmiana, często bolesna narośl w przestrzeniach palucha, która z czasem może tworzyć rozrastanie się stopy, które składa za sobą kolejne trudności. Najczęstszą podstawą jest umiejętność genetyczna oraz płaskostopie, z którymi nie nie da się walczyć. Do drugich powodów należy otyłość, siedzący sposób życia, nieodpowiednie obuwie (zwłaszcza w wymiarze trójkąta), lub też płeć (to schorzenie częściej występuje u mężczyzn płci pięknej). Czasami podaje się również typ stopy – egipska, która stanowi niezwykle narażona na zmiany.
Które są metody leczenia?

Główną metodą jest operacja, jednak dużo kobiet i radzi sobie „swymi” sposobami, do których należy:

Zmiana obuwia na takie z tanim obcasem i dużą podstawą,
Leki przeciwbólowe – nie eliminują przyczyny, ale uczestniczą w akcji z bólem,
Zakładanie ortez, odciągających paluch od śródstopia i korygujących ustawienie palców,
Kinesiotaping – plastry działające także jak ortezy. Uważają one skorygowane ustawienie na dłużej,
Wkładki do butów – powinien przecież pamiętać, żeby były dostosowywane sam do stopy, tylko wtedy wykazują korzystne działanie,
Wykonywanie zadań, proponowanych przez fizjoterapeutę.

 

zobacz również Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego

Operacje chirurgiczne

W sukcesu silnego bólu chwali się jednak wykonanie operacji haluksów – metodą Scarf, Chervron bądź Akin. Polegają one na chirurgicznym przecięciu kości i ponowne jej związanie za pomocą śrub. Choć idzie to groźnie, stanowi ostatnie pewny gotuj na całe pozbycie się problemu. Niektóre z inicjatyw są mało inwazyjne – chirurg przez skórę nacina kość i prowadza odpowiedni frez do stopy. Po zabiegu jest jedynie nacięcie, które się bandażuje, nie ma zatem konieczności zakładania gipsu. Wystarczy jedynie zadbać o stopę przez jej rehabilitację – wizytami u fizjoterapeuty i ćwiczenia (np. jeżdżenie na piętach oraz na zewnętrznych krawędziach stóp).

Podsumowanie

Choć domowe sposoby są swoje zalety, przy haluksach warto skierować się do lekarzy – specjalisty i fizjoterapeuty, którzy wesprą w wybraniu metod leczenia sam do każdego. Dobrze także mieć o wykonywaniu odpowiednich ćwiczeń, które potrafią zapobiegać powstawaniu tego faktu.

zobacz również Na najlepsze odchudzanie preparaty farmaceutyczne

Haluksy Choszczno

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Enable registration in settings - general