Dom maklerski Zwoleń

Że nikomu nie umknęło powiedzenie, że ropa naftowa na świecie uznawana jest za czarne złoto. Wystarczy tylko zauważyć jakie ciężkie są ofert jej wykorzystania. Nie wyłącznie wybiera ona zastosowanie przy produkcji paliwa.

Dom maklerski Nowe Miasto nad Pilicą

Prezentuje się, że pochodne ropy można znaleźć w paliwach syntetycznych, grafitowych elektrodach, a wykorzystuje się z niej nawet podczas wytopu stali. Czy o inwestować w ropę? Wiele inwestorów zawsze się zastanawia. A jak podejmą już decyzję, pojawia się kolejne pytanie: Jak inwestować w ropę, która obejmuje sporo obliczy?

Reklama

Inwestycja w walki i ETF-y

Rozpocznijmy z tego, że samo wydobycie ropy, do wykonania gotowego wyniku jest znacznie mądry i wydany na ludzkie czasy. Kolejno wymieniają się one:

upsetream
midstream
downstream

Z normy największe korporacje budzące się wydobycie ropy, budują w prostej ról zarówno upstream kiedy również downstream. Czym stanowi wówczas upstream? Mówiąc prościej stanowi zatem wyszukiwanie złóż ropy co oznacza, że grając w obecnym regionie, staje się beneficjentem cen ropy, które systematycznie wzrastają. Midstream jest i odpowiedzialny za transporty wydobytej ropy, która bierze żyć gotowa do przetworzenia.

Dom maklerski Nowe Miasto nad Pilicą

W obecnym terenie na giełdzie działa firma Enterprise Product Partners. Nie da się ukryć, że inwestorzy z obecnego regionu mogą pochwalić się znaczną stabilnością w przyrównaniu do tych, inwestujących w upstream. Dzieje się tak więc że stawki za sam transport materiału są nieznacznie zależne z ceny samej ropy. Tym ze wspomnianych etapów jest downstream. Zatrzymuje się z każdymi elementami powiązanymi z przetwórstwem surowca w gotowy produkt. W jego zakres wchodzi również sprzedaż detaliczna i hurtowa. Znaczy to, że deweloperzy w obecnym terenie, zyskują w wypadku spadków ceny ropy naftowej.
Dom maklerski Nowe Miasto nad Pilicą

Kiedy w prostszy sposób zainwestować w ropę naftową?

Samym z najlżejszych systemów na lokatę w ropę naftową jest po prostu zakupienie ETF, który stanowi zupełnie związany z ceną ropy naftowej. Znaczy to, że potrafią istnieć wówczas ETF na spółki z różnych sektorów- skojarzonych z ropą naftową, lecz też kontrakty o krótkim czasie. Nie mniej jeśli inwestorzy zdecydują się na zakup ETF muszą koniecznie sprawdzić politykę inwestycyjną, a i całą strukturę opłat.

Dom maklerski Nowe Miasto nad Pilicą

Jakie są instrumenty pochodne, o jakich wiedza przybliży Cię do kolejnej inwestycji?

Zajmijmy się teraz metodami inwestowania w ropę naftową, jednak przy zastosowaniu różnorodnych instrumentów pochodnych, które są pisane na targu uregulowanym, a również na targu rozumianym jako OTC. Nie mniej jednak, inwestorzy określając się na takie rozwiązanie, muszą dokładnie rozróżnić typy ropy naftowej, a dodatkowo czasy wykonania, a przede każdym miejsce zarówno contango kiedy również backwardation. Przejdźmy teraz do ostatniego, że żyją na giełdzie dwa, najpopularniejsze typy ropy naftowej. Są wtedy:

WTI
Brent

Oczywiście wyspecjalizowani inwestorzy, mogą doszukać się także mniej znanych rodzajów, które jednocześnie są pisane na giełdzie. Najsilniejszy i najskuteczniejszy handel podejmuje się jednak na dwóch wyżej wspomnianych rodzajach. Ropa WTI prezentuje się przede każdym niższą gęstością i niższą zawartością siarki niż inny rodzaj- Brent. Kontrakty na ten sposób znajdziecie na giełdzie NYMEX. Są zatem zazwyczaj kontrakty terminowe, a wielkość pojedynczego wynosi zwykle 1000 baryłek surowca. Ropa Brent wychodzi z mieszanki ropy z Morza Północnego. Przedstawia ona ogromniejszą ilość siarki, niż omawiany poprzedni rodzaj, a więcej jest wcale gęsta. Największy handel podejmuje się na platformie ICE i także gdy w starym przypadku, jeden kontrakt terminowy obejmuje 1000 baryłek surowca. Przedsiębiorcy muszą również wiedzieć, że różnica jakości pomiędzy rodzajem ropy WTI, a rodzajem ropy Brent spowodowała to, iż to WTI było nieco droższym surowcem.

Dom maklerski Nowe Miasto nad Pilicą

Nie mniej jednak wraz z rewolucją łupkową w USA nastąpiła kolosalna zmiana ruchu plus to dzisiaj ropa Brent była się droższa od WTI. W kwietniu poprzedniego roku, ropa Brent była droższa od WTI o niemal 50 dolarów. Ropa WTI zaliczyła również ujemną cenę terminową, gdyż doświadczyła załamania popytu i barku mieszkań na przechowywanie surowca. Przedsiębiorcy muszą jeszcze zrozumieć, zanim przyjmą się inwestycji przy pomocy kontraktów krótkoterminowych, muszą również zrozumieć różnicę pomiędzy ceną rynkową, która fachowo określa się spotową, a jeszcze ceną terminową. Zwykle, teoretycznie cena rynkowa dzieli się dobrze z ceny terminowej. Wpływ tworzy na toż dużo czynników, a przede każdym etap stóp procentowych, kiedy również oczekiwana produkcja, i w szczególności popyt na sam produkt. Jeżeli natomiast inwestorzy kwalifikują się na zainwestowanie przy pomocy instrumentów pochodnych, muszą dokładnie poznać terminy cotango i backwardation.

Czy to inwestycja w ropę naftową się opłaca?

Należy wiedzieć, że sama inwestycja w ropę wówczas nie tylko sprzedaż a sprzedaż krótkoterminowego kontraktu albo samego CFD. Inwestorzy są wysoki zakres możliwości zarówno przy ETF, które więcej można związać z dalekimi, opcyjnymi strategiami. Jeżeli natomiast inwestorzy dopiero co chcą wkroczyć na rynek handlu czarnym złotem, muszą poznać specyfikę surowca, a też elementów inwestycyjnych. To inwestycja w ropę naftową będzie szczególnie opłacalna. Dom maklerski Nowe Miasto nad Pilicą

zobacz również Czy warto inwestować w ropę?

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Enable registration in settings - general