Jaki wybrać abonament i Telefon komórkowy

Telefon komórkowy jest urządzeniem mobilnym znajdującym się na wyposażeniu praktycznie każdego człowieka. Dzisiejsza technika poszła tak do przodu, że nie jesteśmy w stanie czasami za tym nadążać. Oczywiście wymysły innowacyjnej technologii, są wykorzystywane przez największych operatorów sieci komórkowych.

Telefon komórkowy

Dlatego coraz częściej, jeżeli decydujemy się na podpisanie umowy z abonamentem, jednocześnie konsultant stara nam się zaoferować najnowszy telefon komórkowy. Należy w tym przypadku zawsze uważać na pewne haczyki w umowie.

Przede wszystkim należy mieć na uwadze, z czego składa się tego typu abonament. Ponieważ obejmuje on zwykle rozmowy i sms-y, a także pakiet darmowego Internetu. Ponadto w cenie abonamentu musi się zawierać już podatek VAT.
Jeżeli jednak zdecydujemy się na wzięcie nowego telefonu komórkowego w abonamencie, to nie powinniśmy się dziwić, że taki rachunek będzie o wiele wyższy, niż abonament bez telefonu komórkowego. Najprościej można wytłumaczyć to tym, iż taki telefon jest po prostu spłacany w ratach.

W zależności od modelu, abonament może być droższy o 10 złotych w skali miesiąca, ale również o 50 złotych miesięcznie. Nie mówiąc już o pierwszej dodatkowej opłacie.
W takim razie nie powinniśmy spodziewać najnowszych modeli smartfonów w ofercie telefonów za złotówkę. Ponieważ najzwyczajniej w świecie nie byłoby to zbyt opłacalne dla operatora sieci komórkowej.

Zanim zdecydujemy się na podpisanie konkretnej umowy, w pierwszej kolejności powinniśmy zapoznać się dokładnie z jej treścią. Wtedy na pewno unikniemy wszelkich niemiłych niespodzianek.

Napisz swóją opinię

Dodaj Odpowiedź

Enable registration in settings - general