Tablety- czym kierować się przy ich wyborze

Tablety – Od przybytku głowa nie boli. Autor tego, co, by nie było mądrego polskiego przysłowia, nie zdawał chyba sobie sprawy, co przyniesie ze sobą podany w czystej postaci kapitalizm. Półki uginają się pod niezliczoną masą produktów, jak wybrać coś wartościowego.

Tablety- czym kierować się przy ich wyborze i jakie parametry mają wpływ na ich ostateczną cenę?

Jeżeli chodzi o wybór sprzętu elektronicznego, bez specjalistycznej wiedzy ciężko będzie nam wybrać produkt, który będzie dobry jakościowo, a jednocześnie będzie w przystępnej cenie. Jak dokonać mądrego wyboru?

Najważniejsze to przed samym zakupem zadać sobie pytanie, czego od danego sprzętu, w tym wypadku tabletu będziemy oczekiwali. Czy przyda nam się urządzenie z dużą pamięcią wbudowaną, czy będziemy raczej wszystko trzymać w tak zwanej chmurze? Wystarczy nam samo wi-fi czy chcielibyśmy korzystać z tabletu wszędzie, więc powinien być wyposażony w modem LTE? Czy ma on nam służyć bardziej do pracy, czy do rozrywki? W wyborze sprzętu elektronicznego najlepszym rozwiązaniem będzie poruszanie się od ogółu do szczegółu.

Pierwsze pytanie
Kluczową kwestią, która ma niebagatelny wpływ na ostateczną cenę wybranego przez nas urządzenia, jest jego rozmiar. Jeżeli będziemy naszego tabletu używali w pracy, a ta będzie od nas wymagała mobilności, to warto zdecydować się na mniejszy, bardziej poręczny model. Jeśli jednak nasza nowa zabawka służyć będzie do użytku przede wszystkim domowego, to jego gabaryty nie muszą należeć do najmniejszych. Siedząc na kanapie, jego wielkość nie będzie nas w żaden sposób ograniczała.

Drugie pytanie
Gdzie najczęściej będziemy używali tabletu? Od odpowiedzi na to pytanie będzie zależało czy wystarczy nam urządzenie wyposażone jedynie w kartę Wi-fi, czy powinniśmy zdecydować się na tablet z modemem LTE. Ta druga opcja dzięki wejściu na kartę sim pozwoli nam na korzystanie z tabletu tak jak z telefonu, będziemy więc mogli dzwonić, pisać smsy i co najważniejsze korzystać z internetu wszędzie tam, gdzie dociera sygnał naszego operatora. Przyda się to zarówno jeżeli często lubimy wyskoczyć z rodziną poza miasto, jak i w przypadku pracy, która wymaga od nas ciągłego przemieszczania. Urządzenia takie są droższe, więc jeżeli kupujemy tablet tylko do użytku domowego, to nie warto przepłacać.

Trzecie pytanie
Jakiego rodzaju treści zamierzamy konsumować na naszym nowym gadżecie? Czy będzie on służył do oglądania wysokiej jakości produkcji w serwisach streamingowych, grania w gry z najwyższej półki ze świetną grafiką czy przeglądania filmików na youtubie najczęściej dostępnych w co najwyżej średniej jakości i układaniu pasjansa? Zanim przejdziemy do technicznych kwestii to zastanówmy się na jakim ekranie chcemy oglądać wybierane przez nas treści.
Najpopularniejsze i również najtańsze są tablety z ekranem o rozdzielczości w jakości HD (1280x720px), jeżeli zdecydujemy się na ekran w Full HD (1920×1080) musimy liczyć się z odpowiednio wyższą ceną. Nie warto moim zdaniem zawracać sobie nawet głowy o doniesieniach producentów, którzy chcą oferować tablety w jakości 4K. Ludzkie oko w takiej odległości i tak nie zobaczy różnicy pomiędzy FullHD, a 4K.

Czwarte pytanie
To pytanie jest w zasadzie kontynuacją poprzedniego. Tam jednak skupiliśmy się na ekranie, a w tym odpowiemy sobie jakie podzespoły powinniśmy dobrać w zależności od tego, do czego będziemy naszego tabletu używać. Jeżeli chodzi o procesory, to tutaj za dużego wyboru nie mamy, co dla danego modelu wybrał producent, to dostaniemy. Jeżeli chodzi o pamięć RAM to tej nigdy za mało, a 2GB to jest ilość minimalna jaką powinniśmy w ogóle brać pod uwagę. Jeżeli chodzi o pamięć wbudowaną, to tutaj na ratunek przychodzą karty pamięci (w przypadku Androida) oraz usługi w chmurze. Jest to kwestia indywidualna, ale dla przeciętnego użytkownika 16GB pamięci wewnętrznej będzie wystarczające. Obecnie liczą się tylko dwa systemy operacyjne, czyli Android i iOS, a ich wybór będzie zależał już od osobistych preferencji i doświadczenia potencjalnego użytkownika.

Nie dajmy się zwariować, nie trzeba wydawać ogromnych pieniędzy żeby zakupić dobrej jakości urządzenie, które będzie idealnie skrojone pod nas. Możemy zaoszczędzić nie małą kwotę pieniędzy jeżeli przed zakupem zastanowimy się jaki produkt chcemy nabyć.

Napisz swóją opinię

Dodaj Odpowiedź

Enable registration in settings - general