Konsola xbox czy PS4

Konsola xbox czy PS4 ? Pytanie typu z tych odwiecznych BMW czy Mercedes ? Pociąg czy autobus ? Białe czy czarne ? Konkurencja dwóch tak dobrych produktów zawsze powoduje chęć porównania i otrzymania jak najlepszego produktu. Proponuje zatem porównanie i opis tych konsol.

Konsola xbox czy PS4

Obie konsole posiadają ten sam procesor graficzny – 8-rdzeniowy AMD Jaguar, Microsoft jednak wygrywa nieznacznie wydajnością (ok.10%) dzięki ingerencji w serce konsoli. Obie konsole również posiadają po 8 GB pamięci RAM. PS4 ma jednak ram w technologii GDDR5 a Xbox One DDR3 co powoduje szybsze ładowanie gier. Biorąc pod uwagę wszystkie parametry, trochę szybciej działa konsola od Sony.

Aplikacje przeznaczone do zainstalowania są też ważnym elementem. Xbox One ma ich znacznie więcej. Wyraźnie widać tutaj politykę firmy Sony, aby konsola była głównie przeznaczona do grania. Na obu urządzeniach możemy zainstalować Netflix czy Youtube. Ponadto wytwór Microsoftu daje dodatkowo możliwość korzystania z Twitch, Skype czy SoundCloud.

Wygląd i dodatki są rzeczą najbardziej różniącą te konsole. Jeśli wygląd jest rzeczy indywidualna to dodatki już nie. Oba urządzenia posiadają bezprzewodowe kontrolery, które wydają się zremisować pod względem ergonomii. W kategorii kamerek wygrywa zdecydowanie Xbox, który może śledzić grę nawet 6 osób i interpretować do 20 gestów.

Konsola xbox czy PS4 – Proponuje zatem porównanie i opis tych konsol.

Gry. Pod tym względem nieco lepiej wypada PS4, który posiada nieco więcej gier, na których wyłączność nie znajdziemy u konkurencji. Przykładowo na xbox zagrajmy w Forza Motorsport a na ps4 w Gran Turismo. Xbox One też posiada kilka takich, dlatego przed zakupem polecam porównać obie listy.

Ostatecznie dochodzimy do wniosku, że obie konsole są bardzo podobne. Obie są wykonane przez największe międzynarodowe firmy, posiadają duża dostępność gier, mają do dyspozycji dodatkowe urządzenia. Obie również nie różnią się w tak duży sposób, aby móc mówić o dominacji którejś z nich. Każde rozwiązanie daje dużo zabawy wybór podyktowany może być tylko osobistymi względami i upodobaniami gracza.

2 komentarze
  1. Wiadome jest, że każdy woli coś innego. Ale moim zdaniem większość osób wybierze najnowsze nowinki technologiczne, choć znajdą się i tacy, którzy będą woleli zostać przy sprawdzonych i niezawodnych urządzeniach do gier. Bardzo pomocny artykuł.

  2. Ja wolę Xboks, dlatego że mam i często na nim gram w fifę 2021 Xboks według mnie daje większe możliwości i granie w lepsze gry dużo osób ma Xboksa i chwalą sobie i są zadowoleni.

Dodaj Odpowiedź

Enable registration in settings - general