Jak zabezpieczyć swojego smatfona przed kradzieżą danych

Jak zabezpieczyć swojego smatfona przed kradzieżą danych – Coraz więcej osób posiada smartfony i zapewne każda martwi się o jego poprawne działanie a tym bardziej o to, by go nie stracić.

Zakup takiego telefonu często nie jest tanim wydatkiem – niestety wiedzą o tym także złodzieje i kieszonkowcy.

Jak zabezpieczyć swojego smatfona przed kradzieżą danych

Duża część drobnych kradzieży skupia się głównie na biżuterii, portfelach/torebkach oraz drogich, mniej drogich a nawet i tych tańszych telefonach. Kobiety, w razie kradzieży, tracą praktycznie wszystko, ponieważ złodziej skupi się na całej torebce a nie na telefonie, który jest ukryty gdzieś w jej czeluściach. Warto może pomyśleć o włożeniu telefonu, kluczy do domu lub części gotówki do kieszeni drogie panie.

Skupmy się na smartfonach. Złodziej, który chce jak najszybciej zarobić, postara się szybko sprzedać skradziony telefon, ale zdarzają się też bardziej ambitni przestępcy, którym sama sprzedaż skradzionego sprzętu nie wystarczy.

Jak mogą wykorzystać nasz telefon do niecnych celów?
Za jego pomocą mogą dużo się o nas dowiedzieć: gdzie mieszkamy, pracujemy, z kim się spotykamy, w jakich godzinach nie ma nas w domu, zdobyć dostęp do kont bankowych i wiele innych.

Czym to grozi?
Wiedząc o nas te rzeczy mogą w łatwy sposób włamać się do naszego domu, a wiadomo czym to grozi.

Jak uchronić się przed taką sytuacją?
Zabezpieczenia telefonów pozwalają na niezłe „osłonięcie” naszych danych dla osób, które nie wiedzą jak je obejść, jednak nie są one nie do złamania, można nawet stwierdzić, że są żałośnie łatwe do ominięcia.

Po pierwsze, nie powinno się zapisywać haseł do kont bankowych, numerów pin do kart płatniczych i innych tego typu informacji. Wiele śladów zostaje po naszym surfowaniu po internecie i łatwo można je wykorzystać, dlatego wyczyszczenie telefonu (hard reset) raz na jakiś czas uchroni nas przed przykrymi skutkami jego kradzieży a jednocześnie poczujemy przyjemny powiew zwiększonej prędkości działania naszego smartfona.

Po drugie, Zabezpiecz swój telefon. Załóż hasło blokady by nikt prócz ciebie nie mógł go odblokować. To uchroni twoje dane przed osobami, które dorwą twój telefon „na chwilę” chcąc wyciągnąć dane z telefonu tak, by nie zorientował się w tym jego właściciel.

Po trzecie, wpisując hasła upewnij się, że nikt nie zagląda ci przez ramię. Dużo osób używa wszędzie tego samego hasła co jest wielkim ułatwieniem dla złodzieja.

Po czwarte, można zainteresować się aplikacjami, które dodatkowo ochronią nasze dane. Aplikacje takie nie gwarantują, że dane będą bezpieczne, ale na pewno nie jednego hakera zniechęcą.

Najlepszym zabezpieczeniem nie jest super droga aplikacja, która będzie chroniła nasze dane, ale rozsądne używanie smartfona. Można zabezpieczyć telefon na setki sposobów, ale sprytny złodziej i tak złamie zabezpieczenia. Najważniejsze jest to, by nie dać się okraść, nie zgubić i nie pożyczać telefonu innym osobom.

Napisz swóją opinię

Dodaj Odpowiedź

Enable registration in settings - general