Jak usunąć konto na Facebooku?

Jak usunąć konto na Facebooku – Większość z nas ma konto na jednym z najsłynniejszych portali społecznościowych, a mianowicie na Facebooku. Nie jest dla nas trudne zarejestrować się i założyć konto, trudności pojawiają się jednak, gdy chcemy owe konto usunąć.

Jak usunąć konto na Facebooku

Warto rozróżniać dezaktywację od stałego usunięcia konta. W przypadku dezaktywacji, konto nie zostaje całkowicie usunięte i można je odzyskać po ponownym zalogowaniu. W tym wypadku nasze dane od chwili dezaktywacji konta nadal pozostają na serwerach Facebooka, mimo, iż nie jest to konto widoczne. Możemy za to całkowicie usunąć konto, jednakże ta opcja nie jest tak łatwa do odnalezienia jak opcja dezaktywacji – droga do usunięcia jest bardziej kręta i zawiła. Oto lista kroków do całkowitego usunięcia konta:
1) Logujemy się na nasze konto na Facebooku.
2) Wybieramy opcję Ustawienia, a następnie Panel Pomocy.
3) Mamy otwarty Panel Pomocy. Klikamy w Centrum Pomocy, a następnie wybieramy opcję „Zarządzaj swoim kontem”.
4) Wybieramy opcję „Dezaktywacja i usuwanie konta”. Interesuje nas nagłówek „Usuwanie konta”, więc rozwijamy odnośnik „W jaki sposób mogę trwale usunąć swoje konto?”.
5) Aby przejść do całkowitego usunięcia konta, klikamy w odsyłacz „poinformuj nas o tym”. Zostajemy przekierowani na stronę, gdzie możemy usunąć konto.
6) Przed usunięciem kontawarto zachować swoje dane. Jeśli chcemy to zrobić, klikamy w link „pobrać kopię swoich danych”.

Na trwałe usunięcie konta czeka się 14 dni. W tym czasie możemy jeszcze cofnąć naszą decyzję, poprzez zalogowanie się do serwisu i wybranie opcji „Anuluj usuwanie”. Warto o tym pamiętać, bo bez tego nasze konto zostanie usunięte bez możliwości ponownego aktywowania i wtedy nie będzie po nas śladu obecności w serwisie.

Napisz swóją opinię

Dodaj Odpowiedź

Enable registration in settings - general