Firma Samsung i Tablety Samsung

Tablety Samsung – Obecnie na rynku mamy bardzo duży wybór tabletów najróżniejszych firm. W zależności od potrzeb i przeznaczenia sprzętu sprzedawcy starają się dobrać najlepszy produkt dla swojego klienta, który spełni jego wszystkie wymagania.

Tablety Samsung

Jedną z najlepiej rozwijających się firm, które wciąż wprowadzają nowe modele i udogodnienia dla użytkownika jest firma Samsung. Znana jest głównie ze swoich telefonów, jednak w swojej ofercie mają również telewizory, komputery, słuchawki, piekarniki, mikrofale, lodówki, pralki no i oczywiście tablety, na których się skupimy w tym artykule.

Czy warto zakupić tablet Samsung?

Produkty firmy Samsung są wysokiej klasy sprzętami, które zawsze są dopracowane do perfekcji. Twórcom zależy na tym, aby użytkownicy byli zadowoleni z nich i w przyszłości, przy zakupie nowego tabletu, wybrali również jeden z wielu modeli Samsung. Z pewnością nie można zarzucić im niedbalstwa. Klienci są dla nich bardzo ważni, dlatego prężnie rozwijają się dla nich. Oferta, którą możne nam zaproponować firma Samsung jest zawsze bogata. Posiadają bowiem bardzo dużą ilość modeli, także osoba szukająca dla siebie tabletu na pewno znajdzie odpowiedni dla siebie.

Jakie są ceny tabletów Samsung?

Obecnie na rynku jest około 30-40 tabletów do wyboru. Ich ceny wahają się w zależności od tego jakie posiadają parametry. Najtańszy tablet zakupimy już za około 500zł, zaś górna granica ceny za model, który jest dużo lepiej wyposażony i rozbudowany w funkcjach dostaniemy za około 3500zł.

Czym różnią się tablety Samsung?

Po pierwsze wielkością. Firma Samsung produkuje swoje tablety w przedziale wyświetlacza od 7cali do 10,1cali. Piksele zaś wahają się pomiędzy 2048×1536 a 1280×800. Oczywiście wiadomo, że jeżeli chcemy mieć ładniejszy obraz to musimy zapłacić ciut więcej za nasz tablet, jednak mimo wszystko czasem warto dla wyrazistszego koloru.

Po drugie system operacyjny. Firma Samsung działa na Androidzie. Najnowsze telefony Samsung posiadają już najnowszego Androida 8 Oreo. Tablety obecnie mają maksymalnie Androida 7, co nie oznacza, że nie warto ich kupować na rzecz telefonu. Jak wiadomo tablet ma trochę inne zastosowanie niż telefon. W swojej ofercie twórcy tabletów Samsung  oferują obecnie swoje produkty od Androida 4.4 do androida 7.

Po trzecie procesory 4– rdzeniowe i 8-rdzeniowe. Co tak naprawdę się kryje pod tymi nazwami? Odpowiedź jest prosta. Procesor wielordzeniowy, czyli zarówno 4-rdzeniowy jak i 8-rdzeniowy, można przedstawić jako kilka procesorów pracujących równocześnie, niekoniecznie nad jednym zadaniem. Oznacza to, że procesor 4 rdzeniowy, ma możliwość zajęcia się 4 zadaniami jednocześnie, a procesor 8-rdzeniowy 8 zadaniami jednocześnie.

Po czwarte pojemność i pamięć RAM. Te droższe będą miały dużo większą pojemność na nasze dane, niż te które posiadają jej mniej. Możemy kupić od 8 GB do 32 GB, zaś pamięć RAM waha się od 1.5 GB do 4 GB.

Czy istnieje dobry i tani tablet?

Jednym z najbardziej popularnych tabletów, które cieszą się powodzeniem jest Samsung Galaxy Tab S2 8.0 VE Wi-Fi SM-T71. Cena nie jest wysoka, bo kosztuje nie całe 1400zł,a wyposażenie bogate. Posiada bowiem Androida 6.0 Marshmallow oraz 8-rdzeniowy, 1.8 GHz procesor. Do tego jest niewielki, ponieważ ma całe 8 cali i co więcej bardzo dobry obraz – 2048 x 1536 pikseli. Pojemność tego modelu wynosi 32 GB, zaś pamięć RAM 3 GB.

Dla porównania weźmiemy najdroższy obecnie dostępny tablet na rynku firmy Samsung, którym jest Samsung Galaxy Tab S3 9.7 LTE SM-T825 . Cena jest już dużo większa, wynosi ona 3300zł. System operacyjny z pewnością tutaj wygrywa, ponieważ jest nowszy. Model ten posiada Androida 7.0 Nougat. Jeżeli chodzi o wyświetlacz, to jest trochę większy – 9,7 cali, ale piksele są takie same i wynoszą 2048 x 1536. Teraz czas na procesor. Ten model ja 4-rdzeniowy procesor, 1.6 – 2.15 GHz. Pojemność zaś wynosi również 32 GB, pamięć RAM zaś 4 GB, czyli o jeden GB więcej.

Jak widać różnice nie są ogromne, a jednak cena tego drugiego jest dwukrotnie większa. Można spokojnie kupić dobry i nie drogi tablet, z którego będziemy zadowoleni. Wystarczy odpowiednio poszukać i sprawdzić parametry.

1 Komentarz
  1. Według mnie firma samsung przez ostatnie lata bardzo się pogorszyła. Telefony nie są już tak dobrej jakości jak kiedyś. Gdy kupowałam nowy telefon byłam w przekonaniu że to porządna firma. Jednak bardzo się myliłam. Niestety.

Dodaj Odpowiedź

Enable registration in settings - general