Cyfrowy Polsat liderem w kraju

Cyfrowy Polsat – Firma powstała w 1996 roku, kiedy prowadziła działalność pod nazwą,,Market”. Już w 1999 roku dostarczała sygnał satelitarny.

Cyfrowy Polsat

W 2001 roku zmieniła nazwę na,,Polsat Cyfrowy”. Wtedy to uzyskała koncesję na bezprzewodowe rozprowadzanie satelitarnej telewizji oraz radiowej.

Gdy w 2004 roku liczba abonentów sięgnęła 394 tys, spółka zmieniła nazwę na,,Cyfrowy Polsat”. Od 2006 roku prowadzi fabrykę dekoderów. To właśnie w tej fabryce pojawił się pierwszy dekoder w technologii HD.

Z czasem oferta rozszerzyła się o usługi mobilnej telefonii a później pojawiła się usługa mobilnego Internetu. Były to chyba największe zmiany w funkcjonowaniu firmy. nabywała sklepy z usługami komórkowymi mPunkt.

Zygmunt Solorz-Żak – założyciel,,Cyfrowego Polsatu” znany był jako osoba zadłużająca swoje przedsiębiorstwa i siebie samego.
Za pośrednictwem systemu opartego na reklamie telewizyjnej firmie gwałtownie wzrosły przychody i zyski. Założyciel przejął również sieć Plus, a później telewizję internetową Ipla.

Instytucje finansowe szacują wycenę,,Cyfrowego Polsatu” na ponad 7, 6 mld zł.
Rozpoczęcie działalności na rynku telekomunikacyjnym był niewątpliwie debiutem grupy również na giełdzie.

1 Komentarz
  1. Elektrim tu sprawa w sądzie przeciw solorzowi

Dodaj Odpowiedź

Enable registration in settings - general