Agencja Pracy Tymczasowej Gryfino Zadzwoń 790666593

Rozliczanie płacy minimalnej we Francji jest podstawowym celem firm, których kierowcy wykonują usługi transportu międzynarodowego na placu tego państwa. Zgodnie z ustawą Loi Macron oraz wdrożonym dekretem nr. 2016-418, francuskie wynagrodzenie minimalne dla delegowanych kierowców ciężarówek wyszczególnione zostało w pewnych regulacjach.

Agencja Pracy Tymczasowej Chojna Zadzwoń 790666593

Konieczność wypłacania ustalonej stawki za jakąś porę pracy działa na kursy pracownicze własnych firm transportowych realizujących we Francji, a także wymusza pewne obowiązki administracyjne na pracodawcach organizujących podróże służbowe naszych pracowników.

Zamów pracowników wejdź na Agencja Pracy Tymczasowej

Obowiązki administracyjne

Przedsiębiorstwa transportowe zobowiązane są do wyznaczenia swojego przedstawiciela na obszarze Francji, we jakichkolwiek możliwych przypadkach delegowania. Działa to zarówno kabotażu, jak i przewozu dwustronnego. Człowiek tego gatunku zobowiązany jest zbyt reprezentowanie przedsiębiorstwa we Francji, a także dostarczanie wymaganej dokumentacji.

Firma transportowa musi te wypełnić dla każdego delegowanego kierowcy ciężarówki odpowiednie zaświadczenie o fakcie delegowania. Wymogiem administracyjnym istnieje jeszcze prowadzenie ewidencji czasu pracy wprowadzanej na miejsce Francji. Kierowca ciężarówki powinien mieć zaświadczenie o delegowaniu w samochodzie, wraz z listem potwierdzającym zawarcie umowy o pracę.

Zasady rozliczenia

Rozliczanie płacy minimalnej we Francji obejmuje wyznaczenie godzin rzeczy w twórz dobry z działającymi na placu tego państwa zasadami. Powinno uwzględniać godziny równoważne oraz nadliczbowe, wypłacane z zdrowym dodatkiem według dotychczasowej stawki. Od stycznia 2019 roku, stawka płaca minimalna we Francji zwiększyła się i właśnie wynosi 10,03 euro za godzinę. W rozliczeniu należy te uwzględnić godzina pracy tzw. amplitudy, która wyznacza okres między odpoczynkami pracownika.

Agencja Pracy Tymczasowej Chojna Zadzwoń 790666593

Niezbędne jest także wyznaczenie dni urlopu a innych wolnych dni, włącznie z kojarzącymi się do nich wynagrodzeniami. Obowiązek rozliczania płacy minimalnej we Francji nie dotyczy przewoźników, którzy składają jedynie przejazdy tranzytowe.

Płaca minimalna a prawo unijne

Zgodnie z aktualnymi przepisami, składniki wynagrodzenia a różne dodatki zawarte w państwowym układzie zbiorowym dotyczą także delegowanych pracowników francuskich. Regulacje też nie są tożsame z przepisami prawa unijnego, jednak podlegają weryfikacji w sukcesie przeprowadzania kontroli przez francuską Państwową Inspekcję Pracy.

Francuskie służby kontrolne wymagają honorowania krajowych przepisów, nawet gdy sprzeciwiają się temu aparaty unijne. Płaca minimalna wynikająca z programu zbiorowego może więc otaczać nie tylko minimalną stawkę godzinową, lecz też dodatek stażowy (uzależniony od długości sztuki oraz mający do 8 proc.), dodatek z urzędu pracy porą nocną, wszelkie dodatki z urzędu rzeczy w święta i niedziele oraz ceny z urzędu podróży służbowych, naliczane za każdy dzień z zakwaterowaniem oraz dwoma posiłkami.

Konsultacja techniczna

Źródło artykułu Rozliczenie płacy minimalnej we Francji

 

Agencja Pracy Tymczasowej Chojna Zadzwoń 790666593

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Enable registration in settings - general